Pristatymo zonos – kaip sukurti, kur naudoti?

Elektroninė prekyvietė neįsivaizduojama be galimybės atsisiųsti prekių nurodytu adresu. Nesvarbu ar tai ta pati šalis, kaimyninė ar visai kita pasaulio pusė. Kiekviena elektroninė paruoduvė turi leisti užsisakyti prekes nurodytų adresu. Nuo pasirinkto adreso gali keistis pristatymo terminas ir kaina.

PrestaShop sistema leidžia administratoriams vykdantiems elektrotinės parduotuvės priežiūrą susikurti papildomus kurjerius, juos pervadinti, nurodyti pristatymo terminą, suvesti maksimalią leidžiamą užsakymo sumą ar svorį.

Numatytieji PrestaShop kurjeriai, sukuriami įdiegimo momentu (PS 1.7.8.5)

Pristatymo kainodara yra valdoma administracinėje dalyje pasirinkus konkretų kurjerį. Ir užėjus į „Pristatymo vietos ir kainos“. Čia galite nurodyti už kokį užsakymo svorį ar sumą, kokia bus taikoma pristatymo kaina. Pristatymo kaina galima nurodyti konkrečiai zonai.

Numatytieji „Pristatymo vietos ir kainos“ nustatymai

Tik įdiegus PrestaShop sistemą, automatiškai yra sukuriamos numatytosios zonos:

  • Africa
  • Asia
  • Central America/Antilla
  • Europe
  • Europe (non-EU)
  • North America
  • Oceania
  • South America

Kas yra pristatymo zona

Pristatymo zona yra teritorijos dalis, kurią apjungia bendra siuntų pristatymo kainodara. Ši zona gali būti didelė, pvz Afrikos žemynas, arba maža kaip miesto rajonas.

Norėdami sukurti pristatymo kainodarą, tam tikrai konkrečiai valstybei, reikia turėti tos valstybės zoną. Zoną galima sukurti per PrestaShop tarptautinius nustatymus.

Norėdami sukurti pristatymo kainodarą Lietuvai, turime sukurti jai naują zoną.

Einame į „Tarpautinis“ -> „Vietovės“. Atsidariusiame puslapyje matome šiuo metu turimas visas zonas. Norėdami sukurti naują zoną, spaudžiame „Pridėti naują zoną“, suvedame zonos pavadinimą „Lietuva“ ir įjungiame zoną.

Numatytosios PrestaShop pristatymo zonos

Sukurus pristatymo zoną, ji iškart atsiras prie Kurjerio nustatymų „Pristatymo vietos ir kainos“ pasirinkime. Tačiau ši zona dar nėra pilnai veiksni. PrestaShop sistema neturi dar informacijos, kada taikyti šios zonos kainodarą. Šiai zonai reikia priskirti valstybes.

Lango viršuje perėjus į bendrą šalių sąrašą galime matyti, kuriai zonai priklauso kuri valstybė.

Viena valstybė gali priklausyti tik vienai pristatymo zonai

Susirandame Lietuvą. Prie kurios matome, kad jai taikoma numatytoji zona – Europe. Spaudžiame „keisti“.

PrestaShop šalies nustatymo langas

Laukelyje „Zona“ galima pasirinkti kitą pristatymo zoną. Pakeitus į mūsų sukurtą naują zoną „Lietuva“ spaudžiame išsaugoti. Taip šalis yra priskiriama į pristatymo zoną. Nuo šiol visų užsakymų, kuriuose pristatymo šalis yra Lietuva – pristatymo kainodara bus skaičiuojama pagal prie Kurjerio Lietuvos zonai taikomas kainas.

Kur naudoti pristatymo zonas?

Zonas yra patogu naudoti turint bendras pristatymo kainas skirtingoms valstybėms. Pavyzdžiui Baltijo šalims turite bendrą kurjerių tarnybos taikomą kainodarą. Tad jums užtenka Lietuvą, Latvija ir Estiją sujungti į vieną pristatymo zoną. Tokiu būdų prie kurjerio užteks taikyti vieną kainodarą.

Arba priešingai jeigu skirtingos valstybės turi skirtingą kainodarą. Tad kiekvieną valstybe atskirus į savo zoną – tai konkrečiai šaliai bus taikoma atskira pristatymo kainodara.

Negalite siųsti siuntų į tam tikrą šalį. Tad tos šalies teritoriją išimkite iš naudojamų zonų. Tokiu būdų klientui, perkanti ir bandant užsakyti prekes į jūsų neaptarnaujamą zoną – nerodys galimų kurjerių. Taip klientas negalės užsisakyti prekių į tą šalį.

Taip pat zonas galima naudoti norint taikyti skirtingą pristatymo kainodarą šalies viduje. Pvz: pagal Lietuvos miestus, kur kaina skiriasi pagal pristatymo miestą. Tik tam reikia naudoti šalies valstybių funkcionalumą. Apie kurį, bus kitame įraše.