Kodėl reikia reguliariai atlikti svetainės higieną?

Higiena – tai praktika, vykdoma siekiant išsaugoti sveikatą. Deja, prasta interneto svetainių higiena tapo gana įprasta šiuolaikiniame duomenimis paremtame pasaulyje. Tačiau laikui bėgant puslapio klaidos linkusios tiesiog kauptis. Lygiai kaip ir žmonių pasaulyje – reguliariai netvarkant, nevalant ir neprižiūrint savo skaitmeninio turto, kyla mažesnių ar didesnių problemų. Galiausiai tai gali net pakenkti jūsų matomumui internete ar sukelti kitų nepageidaujamų rūpesčių.

Kam reikalinga svetainės higiena?

Jei jūsų svetainė nėra naujausia, labai lėta ir sunkiai suprantama, ją būtina išvalyti. Kodėl? Iš esmės, kuo labiau sutrikdysite savo svetainę, tuo labiau žmonėms ji pradės nepatikti. Taip sumažės apsilankančių svečių srautas. O kas nori sumažinti lankytojų kiekį? Tikriausiai niekas! 

Tačiau visa esmė ta, kad sumažėjus lankytojų srautui, sumažės jūsų galimybės gauti geras pajamas, nes abu šie faktoriai gana glaudžiai susieti tarpusavyje. Taip, supratote teisingai – jūsų reitingas krenta dėl prastos svetainės „sveikatos“. Iš esmės, dėl netinkamos svetainės higienos sumažėja lankytojų srautas ir sumažėja reitingas, o galiausiai prarandamos pajamos.

Kokie yra svetainės „sveikatos“ rodikliai?

Priklausomai nuo svetainės tipo, yra skirtingi atributai, veikiantys interneto svetainių našumą. Šis sąrašas labai ilgas, todėl pirmiausia verta aptarti dažniausiai pasitaikančius, kurie gali sukelti problemų jūsų svetainės veikimui ir reitingui.

Serverio „sveikata“ – tai techniniai parametrai ir rodikliai, būdingi pačiam serveriui (bendrieji saugumo reikalavimai ir serverio metrika, kuri veikia svetainių greitį).

Sveikas domeno vardas. Deja, daugybė svetainių savininkų visiškai nekreipia dėmesio į domeno vardo galiojimo laiką ir jį gali atnaujinti paskutinėmis dienomis. Naudojimas pasibaigus galiojimo laikui nėra esminis faktorius, tai tas pats, kaip prekybos centre pamatyti jogurtą, kurio galiojimo laikas pasibaigęs prieš kelias dienas. Nieko baisaus, jį galite nusipirkti, tačiau tikrai pirmenybę teikiate produktui, kurio galiojimo pabaiga dar neatėjo.

Tas pats ir su domeno vardo galiojimo laiku – praleistas atnaujinimas gali būti nepatogus ir brangus. Kai kurie veiksmai atrodytų nėra didžiuliai, tačiau kartais vaidina svarbius vaidmenis, kuriuos svarbu žinoti.

Svetainės kodas. Tikriausiai nereikia atskirai aiškinti, kad kodo klaidos ir įspėjimai yra svarbūs. Svarbiausias klausimas – tai kiekvieno jų reikšmingumas.

Nuorodos. „Negyvos“ nuorodos arba URL su blogais būsenos kodais kenkia jūsų svetainės veikimui. Labai svarbu periodiškai tikrinti svetainę ir taisyti klaidas, susijusias su nuorodomis.

Jūsų trečiosios šalies paslaugų teikėjai arba Tech Stack. Šiandien sunku įsivaizduoti bent vieną svetainę, kurioje nenaudojama jokia integruota trečiųjų šalių paslauga, todėl svarbu savo svetainėje naudoti tinkamą Tech Stack.

Taigi, higiena yra tokia pat svarbi ne tik realiame gyvenime, bet ir interneto svetainėje. Jei būsite nehigieniški, žmonės nuo jūsų laikysis atstumo. Ir, deja, tai galioja ne tik realybėje, bet ir interneto svetainėse.