Žiniatinklio našumo sąmata – kas tai?

Puslapio arba žiniatinklio našumo sąmata – tai apribojimų rinkinys, kurį projekto komandos naudoja siekdamos užtikrinti, kad svetainė ar skaitmeninis produktas atitiktų našumo standartus ir greitai įsikeltų visuose įrenginiuose ir platformose.

Kitaip tariant, žiniatinklio našumo sąmata yra tam tikrų verčių, turinčių įtakos svetainės našumui, apribojimų grupė, kurios negalima viršyti kuriant ir plėtojant bet kurį interneto projektą. Tai gali būti bendras puslapio ir įkeliamų vaizdų dydis ar net jūsų užklausos sugeneruotų HTTP užklausų skaičius.

Kaip nustatyt žiniatinklio našumo sąmatą

Paprasčiausia ir tikriausiai veiksmingiausia interneto našumo sąmatą nustatyti pačioje projekto pradžioje, siekiant užtikrinti jūsų UX dizainerio, vizualiojo dizainerio ir kūrėjo bendradarbiavimą. Tokiu būdu jūs įvedate informaciją apie kiekvieną komponentą. Galimos kelios skirtingos sąmatos idėjos ir apribojimai, kuriuos galite nustatyti:

⁃   maksimalus vaizdų, kuriuos norite nusiųsti į savo svetainę, dydis (prieš ar po suglaudinimo), kad būtų išlaikytas kuo mažesnis puslapio svoris;
⁃   bendras leidžiamų HTTP užklausų skaičius viename puslapyje;
⁃   maksimalus viso puslapio svoris;
⁃   nustatoma riba, kurią reikia pasiekti naudojant Google greičio indeksą;
⁃   apriboti segmentai, tokie kaip JavaScript, CSS, žiniatinklio šriftai;
⁃   bendras įkrovos laikas neviršija tam tikro skaičiaus (sekundėmis arba milisekundėmis);
⁃   Google šriftai, vietiniai ar sistemos šriftai.

Kitas puikus būdas įsivaizduoti nuo ko pradėti, taip pat patikrinti, ką veikia jūsų konkurentai. Labiausiai tikėtina, kad yra vienas ar du, kuriems gerai sekasi, kai kalbama apie našumą, todėl galbūt juos naudokite kaip etaloną pradedant ar įgyvendinant projektą.

Norėdami įsitikinti, kad jūsų svetainė neviršija sąmatos, naudokite tinklo našumo stebėjimą

Kai nustatėte savo sąmatą ir suderinote svetainę, svarbu nepamiršti ir toliau atidžiai viską stebėti. Tobulėjant jūsų svetainei, pokyčiams dažnai įtakos turi ir jūsų našumas.

Naudodamiesi puslapio patikra galite stebėti savo pagrindinius rodiklius ir pamatyti dabartinį našumą. Jei našumas smunka, galite greitai rasti vietą, kurioje jūsų biudžetas sumažėjo. Tuo pačiu metu galite stebėti savo mobiliųjų įrenginių ir stalinių kompiuterių našumą, nes abiejų sąmatos gali skirtis.

Kam viso to reikia?

Svetainės našumo sąmata yra svarbi jūsų svetainės naudotojo patirties kūrimo ir palaikymo dalis. Jei išlaikysite griežtą sąmatą, padidinsite vartotojų įsitraukimą, konversijų rodiklius ir Google reitingus bei suteiksite savo svetainei konkurencijos pranašumą.